wtorek, 24 listopada 2015

Mozaikowy zastój

W mozaikach trochę spokoju. Częściej bywają sprzątnięte, niż nie, a dzieci ostatnio oddają się innym aktywnościom. Ja wróciłam po raz kolejny po dłuższej przerwie, bo mnie czasami haftowanie przerasta (zwłaszcza, jak coś nie wychodzi, a ostatnio wtopy są hurtowe), no i wypadałoby coś tam pokleić ;) skoro się tyle tego zamówiło.

Moja wygląda tak (zrobiona w 1/4):
Dziecięce, gdzie dziecko przyklei 5, a matka 20, albo na odwrót, kiedy dziecię ma humor na klejonko, wyglądają tak:
Daleko do gotowości, a już wyświechtane. No w ramce nabiorą wyglądu. Choć nie ma co ukrywać - nie będzie to efekt geparda, gdyż nie ten rozmiar i nie to wykonanie. Jednak 4-latki nie kleją kwadracików i kółeczek aż tak prosto. Ale co tam, matka będzie zadowolona - dzieci zadecydowały, że obrazki są dla mnie i mam je powiesić w sypialni :>

I kilka wniosków na przyszłość: niby okrągłe powinno się kleić lepiej, ale klei się gorzej. Wolę kwadraciki. Na szczęście motyle oraz dwa kosmiczne obrazki - są w kwadratach :) Oraz: nie ma co się strzępić i kupować małe pracki. Przy dziecięcych motywach z bajek animowanych jeszcze jako tako to wychodzi, ale np. przy fraktalu nie :> Trzeba było zamówić większy. Galaktyka i księżyc nie dość, że kwadratowe, to na szczęście większe. Uff!

13 komentarzy:

 1. Ciekawy sposob na spedzanie czasu z dziecmi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Klejenie jest super:) Sama się wciągnęłam, choć ostatnio czasu brak na wszystko. Ja zdecydowanie wole większe obrazki, gdyż małe, przy zbyt wielu szczegółach nie wyglądają dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też miałam lekki "odrzut" od wyklejania ale to dlatego,że zdarzało się,że jakiś kwadracik po prostu sobie wypadł,ja wnerwiałam się i odkładałam wyklejanie na jakiś czas.Dziewczyny na pewno skończą swoje obrazki w końcu idzie zima :) I też uważam,że im większa wyklejanka tym ładniejszy efekt końcowy.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne to jest,chociaż i tak od krzyżyków nic nie jest w stanie mnie zniechęcić ,zawsze wrócę

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo pomysłowy sposób aby dzieci również zaangażować w pracę nad mozaiką. Prace już teraz ciekawie wyglądają. Na pewno będę zaglądać aby podziwiać efekty prac. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się ciekawie. Super, że dzieci palą się do wspólnej pracy, że robią coś sami zamiast siedzieć przed komputerem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. One mają 4 lata, nie znają komputera :)

   Usuń
 8. Oooo zainteresowały mnie te wyklejanki, czy je wyklejacie i gdzie nabyłaś takie cuda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj wszystko opowiadam :)

   http://wyszywanko.blogspot.com/2015/07/gdzie-i-jak-kupuje-mozaiki.html

   Usuń
 9. ja swoją wyciągnę dopiero za kilka patchworków więc na razie podziwiam Twoje mozaiki (dlaczemu? bo maszyna stoi na stole którego używam do mozaiki)

  OdpowiedzUsuń