piątek, 22 kwietnia 2016

Ananas - kwiecień

Z kwietniem znowu były jakieś problemy, bo wyznaczenie, ile i jakich ściegów ma być na granicach obszarów trochę czasu mi zajęło. Ale po wyznaczeniu obszaru żyłeczką, jakoś to poszło.

Zmieniłam nieco projekt - wypełniłam rozciągniętymi gwiazdkami (tymi płaskimi) również rząd górny i dolny i wszystkie miejsca przy granicy, bo wydawało mi się, że to takie łyse zostaje. No i zmieniłam nitkę. Zaczęłam metalizowaną, ale jakoś mi nie podeszła, te gwiazdki to żadne gwiazdki nie były, tylko nie wiadomo co, poszły do prucia i zostały zastąpione dwoma niteczkami któregoś z poprzednich kolorów (chyba drugi najciemniejszy). No i wyszło tak.


Widać, jak te kolory się różnią w zależności od tego, jakie jest światło. A bywa przedziwne.

Po skończeniu kwietnia mocno zaczęłam kombinować, czy by się nie pozbyć tej nici metalizowanej w lutym - przestała mi w ogóle pasować do projektu. Choć pewnie skończy się na tym, że dokończę cały projekt i wtedy stwierdzę, czy mi pasuje, czy też nie. Na razie nie i jak się bliżej przyjrzałam dalszym 'miesiącom', to też i w następnych kreinika, które zastąpiłam nicią metalizowaną, będę zamieniać na kolory z palety. No, zobaczę.


PS. Tak, wiem, wszyscy już ziewają z nudów ;) Teraz nie będzie AŻ tyle ananasa, bo mi się wzór dostępny skończył, tutaj musiałam nadrobić zaległości (znaczy się mam trochę zapasu, ale nie aż tyle). No i będzie o mozaice i o rozpoczętym hafcie. Bo żaden z zaczętych na razie w tym miesiącu nie zyskał większej uwagi. ŻADEN! Zgroza :/ Mam krzyżykowstręt chyba. Albo jestem przemęczona.

7 komentarzy:

 1. Inspiruje mnie ten projekt bardzo :) Super Ci to wychodzi. Ja bym nic nie zmieniała :) A co do krzyżykowstrętu - czasami każda z nas go ma. A i zmęczenie na pewno odgrywa w tym swoją rolę. Życzę wypoczynku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten ananas ładnie się już prezentuje :) A zastosowane nowe techniki są bardzo ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Idzie ci świetnie, ja mam problem gdzie i jak mam zacząć marzec. To co zrobiłam muszę spruć.może byś mi pomogła jak zacząć , może na zdjęciu byś zaznaczyła jak ty zaczęłaś :).
  Mój mail to magdusiaa1980@gmail.com
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne.ja od 2 i pół miesiąca nie postawiłam ani pół krzyżyka odkąd mój Haed mnie wkurzył,nie bo nie i padnieta jestem notorycznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Coraz ładniej to wygląda :) i nie poddawaj się jakimś wstrętom ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie wygląda :) Też nie wyszywam ostatnio :)

  OdpowiedzUsuń