czwartek, 29 października 2015

Dziękuję, dziękuję - początek biblioteki

Dziękuję za komentarze. Biłam się z myślami długo, padło na bibliotekę. Co do róży - poczeka ;) to może jednak będę robić w prostokącie. Się zobaczy :)

Do haftujących dużości, w tym HAEDy: na nowej grupie fb Haed jest nowe wyzwanie: dla osób, które zaczną, lub będą kontynuować jakiś już zaczęty projekt Haed (przez 4 tygodnie ma powstać po 100 krzyżyków tygodniowo) przewidziano niespodzianeczkę w postaci wzoru tylko i wyłącznie dla tej grupy. Dlatego też wczoraj pokratkowałam pierwsze kilka rzędów i wierszy na minibibliotekę i wzięłam się do roboty :) Biblioteka więc robić będzie się. Bo tak to nie wiem, co bym wybrała.

Kilka uwag: robię pracę ściegiem tent stitch (półkrzyżyki trochę inaczej na tyle robione), 4-ma nitkami na 18ct. Kreinik piękny jest, ale wyszywać nim nie lubię. Parkować będę na 100%. Na razie na tamborku, zobaczę, czy się da - na początku nie ma za dużo kolorów, może się uda :) Zaczęłam od prawego górnego rogu, tak mi spasowało najbardziej. Inaczej, niż wszyscy, ale nie chce mi się przestawiać ręki, ani nic, ma być mnie wygodnie. 100 ściegów wraz z pokratkowaniem zrobiło się w mniej niż godzinkę, więc damy rade :) Zdjęcia, kiedy będzie co pokazywać.

11 komentarzy:

 1. Ja nie znam angielskiego. Możesz streścić zasady o jak należy przystąpić do tego wyzwania?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie. Po 1: trzeba się zgłosić, publikując w tym albumie: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.497969107043627&type=1 zdjęcie wzoru, który się zgłasza właśnie :) Potem, po 4 tygodniach, trzeba w komentarzu do tego własnego zdjęcia, dorzucić nowe - z postępem min 100 krzyżyków na tydzień. Dostaje się wzór jakiś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pochwalam wybór Biblioteki :D Ale ja nieobiektywna jestem ;) Co do róży to w kwadracie ok, chociaż wiedząc jak wygląda oryginał to jednak mając wybór wyszywałabym w prostokącie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzonka! Czekam z niecierpliwością na zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się,że wybrałaś bibliotekę :) Tent stitch daje szybkie efekty. Szybko wrzuć jakieś zdjęcia, bo ostatnio myślę o parkowaniu i lubię patrzeć jak robią to inni :3
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. no i super że biblioteka wygrała :) a do czelendza nie wiem czy będę cię zapisywać ale do grupy się wprosiłam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zrobisz 400 krzyżyków przez miesiąc, to co Ci szkodzi :)

   Usuń
 7. To pewnie już wkrótce już ruszysz z nową Biblioteką , będę kibicować :)
  Ten konkurs 100 xxx tygodniowo nawet mi się podoba :) może bym zgłosiła mój Pociąg :)

  OdpowiedzUsuń
 8. widziałam ten challeng...jest powód,żeby Head wrócił na tamborek chociaż po głowie ta duża biblioteka podróżnicza mi chodzi,ale chcę być twarda i pokończyć co trzeba

  OdpowiedzUsuń
 9. oo fajne wyzwanie :) może i ja się zapiszę, 100 krzyżyków tygodniowo to niewiele :) Czekam niecierpliwie na Twoje postępy w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń