piątek, 8 lipca 2016

Recenzja "Twórczych Inspiracji"

Przyszedł w końcu czas na recenzję "Twórczych Inspiracji", które niedawno trafiły do moich rąk po akcji naboru recenzentek. No to jedziemy z tym koksem :)

Okładka, jaka jest, każdy widzi. Sowa wygląda ciekawie i ta torba - jaka wielkość? A to się okaże.

 Spis treści, na pierwszy rzut oka, szału nie ma ;)
 Dalej szycie ręczne. Naszyjnik, gdzie każdy element trzeba wydziubać bardzo dokładnie. Nie wiem, czy wiecie, ale nie znoszę szyć ręcznie. Nie dla mnie więc, chociaż instrukcja bardzo dokładna i jak ktoś będzie chciał się za to zabrać, będzie miał jasno wytłumaczone, co i jak.
 O, w końcu coś dla mnie. Torba. Wygląda super i wg. instrukcji może nie tak tragicznie trudna.
 Jest też galeryjka dokonań autorki pomysłu, więc widać, jak się można zainspirować.
 Instrukcja bardzo dokładna, nie na odczep się, tylko ile zeszyć, z której strony, co przytrzymać, itp. Dla mnie bomba, bo dla mnie czasem oczywistości jasne 'dla wszystkich' są czarną magią, jeśli robię je pierwszy raz w życiu, a tu podane jasno i czytelnie. I pełno fotek.
 Druga torba. Może nie mój styl, ale sowa ciekawa. Technika też nie moja, natomiast znowu: instrukcja dokładna. Jest i wzór w skali 1:1, jest podana kolejność układania wstążeczek, więc jeśli ktoś chce zacząć przygodę z haftem wstążeczkowym, będzie jak znalazł.
 I znowu coś dla mnie. Zamierzam w najbliższym czasie wziąć się za szydełko, ale absolutnie nie będą to serwetki, czy firanki, tylko jakieś użyteczności (albo zabawki - o nich poniżej).
 I znowu fajna rzecz - pierwszy patchwork :) Tu instrukcję przeczytałam od razu i już wiem, gdzie robiłam błędy szyjąc te moje biedne poszewki z 5 kawałków ;) Przy następnych się poprawię. A może mały pledzik machnę. Zobaczę. Materiał instruktażowy jest :)
 Znowu nie moja bajka, bo nie robię fikuśnych kartek, ale chciałam zwrócić uwagę na jedną rzecz,
mianowicie szczegółowość instrukcji. Jak ktoś się nie zna, a popatrzy na multum zdjęć, to powinien wiedzieć, co i jak. Każdy element pokazany DOKŁADNIE, jak powinien zostać wykonany. Super sprawa.
 I tu znowu się uśmiechnęłam. Nietoperz skradł moje serducho :D
 Na to bym nie zwróciła specjalnej uwagi, gdyby - znowu - nie dokładność instrukcji i dokładne wyjaśnienie,
 co, gdzie, jak.
 Kolejne biżuteryjne cosie, więc też nie dla mnie, ale dalej - dokładne instrukcje,
 wzory,
 instrukcje wykonania, no wszystko, co potrzeba, żeby się za nową technikę wziąć.
 Jeszcze metryczka, taka sobie, ale w wersji dla dziewczynek i chłopców,
 oraz coś o domowych kosmetykach. Też nie moje zainteresowania.
No i tyle. Mało reklam, choć są :)

Podsumowanie:
- bardzo różne techniki, oczywiste jest, że skoro jest ich tyle, to nie każda każdemu przypasuje,
- bardzo różne kategorie, więc uwaga jak wyżej,
- bardzo dokładne instrukcje, czasem nawet łopatologiczne, ale chyba o to chodzi. Jak umiem haftować, to nie kupuję podręcznika, tylko wzory, jak umiem robić biżuterię, to szukam inspiracji, a nie podstaw, a tutaj właśnie są podstawy przeróżnych różności.

Jeśli ktoś chce spróbować czegoś nowego, a nie do końca wie, czego, to powinien sięgnąć po "Twórcze Inspiracje", na pewno znajdzie coś, czym warto się zainteresować :)

2 komentarze:

  1. Chyba mnie zachęciłaś. Podoba mi się torba na szydełku - cały czas pilnie ćwiczę szydełkowanie i nie najlepiej mi to wychodzi :/ Chętnie bym się nauczyła czegoś o patchworku a jak mówisz że wszystko szczegółowo wytłumaczone krok po kroku, to może przejdę się jutro do empiku.
    pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też w końcu nabyłam swój numer :)

    OdpowiedzUsuń